Mexico/Meksika

2014. gada novembrī mēs pavadījām grupu no gandrīz 20 latviešiem uz Meksiku. Ceļojumā laikā mēs pavadijām pāris naktis Vašingtonā ceļā uz Kankūnu, un pēc 12 dienām Meksikā, grupai bija jādodas uz Maiami, lai pavadītu tur trīs dienas un veltītu tās iepirkšanai un pilsētas apskatei. Tā kā es varēju ierasties pēdējā brīdī, es lidoju tieši uz Kankūnu no Rīgas (caur Helsinkiem un Ņujorku) un atgriezos tāpat, kamēr grupa devās uz Maiami!

Tāpat kā daudzās TRAVEL TIME grupās, ceļojums Meksikā tika sadalīts divas ļoti atšķirīgās daļās. Pirmo deviņu dienu laikā mēs ceļojām pa Jukatanas pussalu, apmeklējot dažādus objektus – no labi zināmā piramīdas kompleksa Čicen itza līdz lielākajai piramīdai šī kompleksā ar nosaukumu Koba. Arī mēs pavadījām laiku unikālajā Uxmal kompleksā (to izrunā kā Ushmal)! Viens no interesantākajiem apmeklējumiem bija vizīte zvejnieku ciematā Rio Lagartos, kur ne tikai mēs varējām pabraukt ar mazām zvejnieku laivām uz lielākajām sālsūdens lagūnām Meksikā, kas ir ideāla vieta putnu vērošanai un zvejai. Tur mēs apmeklējām arī krokodilu fermu, un tiem, kas gribēja vēl vairāk piedzīvojumu, bija iespēja paturēt savās rokās divus gadus veco krokodilu.

Mēs apmeklējām arī Tekilas spirta rūpnīcu – un pat saņēmām iespēju nogaršot dažādus tekilas veidus, kas bija izgatavoti no agaves! Mēs izbaudījām pēcpusdienas ekskursiju pie Grutas de Loltun – lielākās alu sistēmas Jukatanā! Un, protams, mēs pavadījām laiku Campeche un Merida pilsētā, nemaz nerunājot par Kankūnas apmeklējumu!

Ekskursijas otrā daļā mūs gaidīja četras nakts atpūta ***** zvaigzņu kūrortā netālu no Tuluma. Hacienda Tres Rios sniedza mums lielisku iespēju atsvaidzināties un atjaunot spēkus, pirms mēs atgriežamies pie dzīves Latvijā! Tāpat kā ar daudziem citiem kūrortiem, interneta kvalitāte un ātrums nebija pārāk labs, kas nozīmē, ka mūsu atpūta bija vēl kvalitatīvāka!


In November of 2014, we escorted a group of nearly 20 Latvians to Mexico. The entire trip was a few nights in Washington DC on our route to Cancun, and following 12 days in Mexico, the group was to head to Miami for three days of shopping and sightseeing. As I was able to come along last minute, I flew directly to Cancun from Riga (through Helsinki and New York), and returned the same way while the group departed to Miami!

As with many TRAVEL TIME groups, the main excursion part in Mexico had two very different parts. For the first nine days we travelled around the Yucatan Peninsula visiting various objects – from the well-known Pyramid complex at Chichen Itza, to the largest pyramid in this area still standing at Coba. Also we spent time at the unique complex of Uxmal (pronounced Ushmal)! One of the most interesting visits is to a fisherman village of Rio Lagartos, where not only were we able to ride small fishing boats out to the largest salt water lagoons in Mexico, perfect for bird watching and fishing. But here we also visited a crocodile farm and those of us who were adventurous enough also got to hold the crocs that were up to two years old!

We also visited a Tequila Distillery – and even got to taste a whole range of different alcohols made from the agave plant! We enjoyed an afternoon excursion in the caves at the Grutas de Loltun – the largest cave system in the Yucatan! And of course, we spent some time in the cities of Campeche and Merida, not to mention a visit to Cancun!

The second part of the excursion was a four night relaxation at a ***** all inclusive resort near Tulum. The Hacienda Tres Rios afforded us an excellent opportunity to refresh and renew before returning to life’s reality in Latvia! As with many resorts, while there was internet it was not very good quality, meaning that the relaxation was even more qualitative!