Bad Boys For Life/Sliktie puiši uz mūžu (2020)

Pirmā filma, kuru šogad kopā ar draugiem noskatījāmies kinoteātrī – Bad Boys For Life jeb Sliktie Puiši uz Mūžu!

“Sliktie puiši” dzīvo katrs savu dzīvi — Maikam ir pusmūža krīze, viņš braukā ar sporta automobiļiem un regulāri iekuļas nepatīkamās situācijās, bet Markuss ir nodibinājis ģimeni, kļuvis par policijas inspektoru un arvien biežāk sāk domāt par pensionēšanos. Taču, kad pēc Maika dzīvības sāk tīkot noslēpumaini noziedznieki, leģendārais duets, atceroties savu nesalaužamo zvērestu – “sliktie puiši uz mūžu” – atkal apvienojas, lai veiktu vēl vienu bīstamu misiju.

Pirms es turpināju rakstīt un filmēt šo recenziju par jaunāko “Slikto Puišu” daļu, es noskatījos iepriekšējās divas daļas, lai varētu vēl vairāk izteikties gan par jaunāko-trešo, gan arī par pirmo un otro daļu  kopistiski.

Pirmā daļa “Sliktie Puiši” ir filmēta 1995.gadā un tagad skatoties es miglaini atceros kaut kādus jau iepriekš redzētus notikumus. Tas nozīmē, ka bērnībā biju jau redzējis šo filmu un tas priecē. Ņemot vērā tā laika tehnoloģijas, filmēšanas un montēšanas tehnikas, kaskadierelementus utml. lietas, kas ir ļoti svarīgas filmas izstrādes procesā, tajā laikā šī noteikti bija viena no “spicajām” filmām un es noteikti pie sevis domāju, ka nekad dzīvē neko foršāku neredzēšu. Tagad skatoties šo daļu jau pieaugušam saprotu, ka ar manām esošajām zināšanām es arī varētu uzfilmēt ko ļoti līdzīgu vai pat labāku.  Ļoti interesanti bij skatīties visas “Slikto Puišu” filmas secībā – jaunākā daļa -> vecākā daļa, kur jaunākajā filmā Willam Smitham ir 51. gads un Martinam Lawrence ir 54.gadi, savukārt pirmajā šīs filmas daļā Willam bij tikai 26.gadi un Martinam 29.gadi , protams arī visi pārējie aktieri, kas ir bijuši gan pirmajā, gan otrajā, gan trešajā daļā bij interesanti viņus vērot, ka laiks nav atstājis praktiski vienaldzīgu nevienu (Wills Smits neskaitās viņš savos 51. gados izskatās tikpat labi kā 26.gados).

Runājot par otro “Slikto Puišu” daļu, tā ir filmēta 2003. gadā, tas nozīmē, ka no iepriekšējās daļas ir pagājuši 8 gadi un tas filmu industrijā noteikti nav mazs laika posms. Gan tehniski filma ir izaugusi un,manuprāt,arī saturiski. Aktierspēle diži neatšķīrās no pirmās daļas un prieks bij redzēt vairākus humora elementus. Teikšu tā, ka pirmā daļa salīdzinot ar otro man personīgi bija par vecu, bet šī jau likās tādas mūsdienīgāka. Biju pārsteigts, ka nebiju redzējis šo daļu, tāpēc, ja kādam patīk jaunākā “Slikto Puišu” daļa, noteikti ieteiktu arī noskatīties šo.

Visbeidzot, pēdējā, jeb trešā-jaunākā “Slikto Puišu” daļa, kas pirmo reizi pievieno sev nosaukumu “Sliktie Puiši Uz Mūžu” ir filmēta 2020.gadā, proti ir pagājuši 17 gadi kopš iepriekšējās daļas. Ir divi varianti,kad filmas/seriāli publicē kādu jaunu kinolenti pēc tik ilga laika posma – vai nu konkrētais materiāls būs skatāms, vai arī skatītājam pirmā doma to ieraugot būs – filmas/seriāla veidotāji gribēja tik nopelnīt uz veciem lauriem. Par jaunāko “Slikto Puišu” daļu varu teikt to, ka šeit noteikti nebija pirmā doma – “vairāk nopelnīt” un stāsts, vizuālais un viss pārējais man tiešām patika.

Liels paldies jāsaka Edgaram Orlovskim (Orlacham), kas man uzdāvināja divas kino dāvanu kartes, tā kā, ja nezinat ko man dāvināt – kino vienmēr ir laba dāvana. Uz jaunāko “Slikto Puišu” daļu aizgāju ar savu draudzeni un viņas draugiem un varu teikt to, ka tiešām visiem patika un pēc filmas noskatīšanās bij pozitīvas emocijas.  Šī,manuprāt, ir viena no tām filmām,kuru bez nožēlas var skatīties uz lielajiem ekrāniem ar popkornu un kolu rokās,stāstam arī vajadzēja pasekot līdzi un nebija tikai šaudīšanās utml. klišejiskie elementi.

Visbeidzot runājot par vērtējumu IMDB šī no visām daļām ir visaugstāk novērtētā (7.3) zvaigznes. Es šai filmai lieku stabilas 8 zvaigznes, varētu vairāk, bet ņemot vērā to kā filma beidzās ir vairāk kā skaidrs, ka noteikti būs arī ceturtā daļa. Jautājums tik tagad paliek viens – pēc cik ilga laika?