COUNTDOWN/DIENAS IR SKAITĪTAS (2019)

Mums telefonā ir visdažādākās aplikācijas, bet…

Ja būtu iespējams, vai Tu gribētu zināt, kad precīzi Tu mirsi? Ir tāda lietotne, kas apgalvo, ka spēj paredzēt personas nāves brīdi. Kāda medmāsa to lejupielādē un uzzina, ka viņai dzīvot atlicis vien trīs dienas. Nu viņai jāatrod veids, kā glābt savu dzīvību, pirms laika skaitīšanas pulkstenis beidzis tikšķēt.

Pašā sākumā vēlos pateikt vienu reizi par visām reizēm to, ka ir ļoti grūti izteikties par filmu bez “spoiler alerts”, tāpēc vai nu šo filmu no sākuma noskaties un tikai tad turpini lasīt visu pārējo vai arī jau tagad izlasi, tik pēctam “neraudi”. Es personīgi nekad neskatos treilerus par filmām (speciāli), lai nesabojātu pārsteiguma momentu par filmu.

Atgriežoties atpakaļ pie filmas – šī bija viena no tām filmām, kas tiešām lika aizdomāties kādā laikmetā mēs dzīvojam. Mums katram ir visdažādākās aplikācijas (kādas nu kuram ir tās vēlmes un prioritātes), bet, tagad paņem rokās telefonu un savā aplikāciju meklētājā ieraksti nosaukumu “Countdown”, šī aplikācija tev spēs pateikt tieši kurā datumā un sekundē tu nomirsi, un jā,pareizi tu saprati – vairs nav nepieciešami gaišreģu,zīlnieču pakalpojumi,ja gribi uzzināt savu pēdējo dzīves datumu. Lai arī šī ir tikai filma, es tāpat nevēlējos uzzināt datumu cik ilgi man ir atlicis dzīvot, bet cik redzu pēc maniem Instagram aptaujas rezultātiem, domas Jums dalās – 50/50.

Lielākā daļa no mums dzīvo dzīvi tāpat kā vakardienu,pagājušo nedēļu, mēnesi, reizēm aizbrauc kādā ceļojumā, kaut ko pamaina dzīvē, bet gluži nepiekopj tādu “dzīvi uz riteņiem” dzīvi, un tas ir pašsaprotami, nav nosodāmi, katram ir savi pienākumi, atbildība utml.,bet, iedomājies, ja tiešām tu zinātu, kad tava dzīve apstāsies, un,ja vēl zinātu iemeslu – kā. Ko tu mainītu?  Esmu 99% pārliecināts, ka savā pēdējā dienā tu gribēsi ko tādu izdarīt, ko neesi darījis līdz šim, un tā apziņa ir tiešām dīvaina, jo ir tak pasaulē cilvēki, kuri ir to piedzīvojuši – vienā brīdī tu esi un otrā brīdī tevis vairs nav. To mums pašiem nekad nesaprast un citiem nepateikt, bet viens ir skaidrs, nevajag dzīvot sevis stulbi izveidotajās ilūzijās, bet reāli rīkoties un darīt, dzīvot tā, lai nav ko nožēlot.

Šī noteikti ir viena no tām retajām šausmu filmām, kuras patiesi liek salēkties to skatoties. Nav klišejiskie – sieviete mazgā seju, pieliecās, “jump scare” spogulī utml. Man šausmu filmas ir viens no mīļākajiem žanriem un varu tiešām pateikt, ka ir ļoti daudz mēsli, kuri ir ļoti daudz laika no manas dzīves nozaguši,(jo vajag taču noskatīties desmit sliktas šī  žanra filmas, lai būtu viena skatāma).

Godīgi sakot esmu pārsteigts par to cik daudz naudas ir ieguldīts šīs filmas izstrādes procesā (6.5 miljoni $), jo aktieri (kā jau šausmu filmā) nebija gluži no “saldā krējuma” plauktiņa, bet gan kā galvenie bija Elizabeth Lail un Jordan Calloway . Ienākumi šai filmai ir 41milj $+, tā kā iznākums ir labs,manuprāt.

Visbeidzot – vērtējums. IMDB šai filmai dod 5.3 zvaigznes , es ilgi nedomājot lieku stabilas 7 zvaigznes. Man filma patika, ieguvu vēlamās emocijas, un filmas ideja likās ģeniāla un iepriekš neredzēta, kas man personīgi filmā ir pats svarīgākais – stāsts.

Un tagad tu vari ierakstīt komentārā vai tu gribētu noskaidrot cik ilgi tev ir atlicis dzīvot, un, ja to jau esi izdarījis,tad droši padalies arī ar mums.