Delirium/Neprāts (2018)

Šoreiz parunāsim par filmu “Delirium” 2018. gads, kas ir lielisku filmu “Purge/Tīrīšana” un “Get Out/Prom” producentu veidota.

Bijušais psihiatriskās klīnikas pacients Toms atgriežas krāšņajā savrupmājā, kura viņam ir palikusi mantojumā pēc vecāku nāves. Šajā namā ir pagājusi viņa bērnība un ar to ir saistītas daudzas spilgtas atmiņas. Taču ar laiku, šeit sāk notikt savādas un biedējošas lietas – vai tā ir realitāte, jeb tas viss notiek tikai paša Toma galvā?

Ja kāds no Jums ir redzējis jau iepriekš pieminētās filmas tad jau varat noprast kādas aptuvenās emocijas varētu sagaidīt no šīs filmas. Esmu gan liels filmas “Purge” un “Get Out” fans, jo tā ideoloģija likās iepriekš nekur neredzēta un lika aizdomāties. Iespējams, par abām šīm filmām nākotnē arī uzrakstīšu un uzfilmēšu kādu recenziju. Pats personīgi ļoti augstu vērtēju tieši filmās tās stāstu, ja noskatoties to man tā liek aizdomāties, un daži stāsti pat vairākas dienas, tad noteikti izteikšos atzinīgi par konkrēto kinolenti. Specefekti man ir mazsvarīgi, un mūsdienās liekās, ka tieši tiem tiek vērsta pastiprināta uzmanība, tādejādi veiksmīgi vai ne tik veiksmīgi norobežojot vadlīnijas ar filmas scenāriju/ideju,  jo kāpēc gan filmas veidotājiem vajadzētu piedomāt vairāk pie sižeta,ja to visu var veiksmīgi “nomaskēt jeb novērst skatītāja uzmanību” ar kvalitatīvu datorgrafiku/specefektiem, bet labs scenārijs mūsdienās ir retums, diemžēl.

Atgriežoties pie konkrētās filmas “Delirium” jeb “Neprāts”- tā ir 2018.gada filma, kuru es kaut kā biju palaidis garām. Ņemot vērā to, ka savā Instagram kontā @JanboArt veicu aptauju, lai mani sekotāji iesaka kādu filmu man vajadzētu noteikti noskatīties, kā vienīgo izvēlējos šo,ko ieteica mans kaimiņš, jo pārējās jau biju iepriekš redzējis.

Šī ir viena no tām filmām, kas liek skatītājam domāt visu filmas laiku – vai tas, ko galvenais personāžs Toms (lomās – Topher Grace) redz ir īsts vai arī viņš vienkārši ir patiešām nojūdzies un viņam ir nepieciešama speciālista palīdzība jau atkal. Ir filmas, kuri ir ļoti lieli prāta mežģi, bet šī noteikti nebūs viena no tām. Visas filmas laikā tiek skatītājam doti manāmi mazi pavedieni, kas pašās filmas beigās, diezgan klišejiski, bet izkristalizējas. Saucamie “scary-moments” gan bija lēti un tie man nudien nepatika.

IMDB šai filmai dod vērtējumu 5.7 zvaigznes, nobalsojuši gan ir tikai 5354 cilvēki. Es šai filmai dodu 7 zvaigznes, jo man patika stāsts un domāju pēc kāda laika labprāt vēlreiz viņu noskatītos. Ļoti bieži gadās redzēt filmas, kuras nav saņēmušas atzinīgu vērtējumu, iespējams, mārketinga kampaņa nav aizgājusi filmai kā cerēts vai arī ir bijuši citi iemesli kāpēc ir tik zems vērtējums, un, protams, gadās arī otrādi, kad vērtējums ir ļoti augsts, bet tad tu ņem un pie sevis domā – kā tas ir iespējams un vai tev vienīgajam filma likās neatbilstoša vairākuma vērtējumam? Viens no iemesliem kāpēc es rakstu un filmēju šādas filmu recenzijas ir pirmkārt – pateikt savu viedokli par šobrīd notiekošo kino pasaulē (aktuālajām filmām), otrkārt – iespējams “izcelt” kādu filmu, kura nav atzinīgi bijusi novērtēta.

Katram no mums gaumes atšķirās, un līdz ar to arī vērtējumi par filmām. Tu vari noskatīties šo filmu, un pēctam pateikt, vai piekrīti manam vai IMDB vērtējumam, vai arī tev vispār būs radikāli pretējs vērtējums no iepriekš minētajiem. Neiespaidojies no citiem, esi tu pats savs neatkarīgais kritiķis. Veiksmi!