Gemini Man/Dvīnis (2019)

Iedomājies, ja tev būtu iespēja sevi satikt pāris gadus (28) atpakaļ, ko tu sev teiktu? Vai tu tagad esi labāks nekā pirms 28 gadiem? Šoreiz parunāsimies par to,kā ir pieredzēt smagāko cīņu pasaulē – cīņu pašam ar sevi, jeb pastāstīšu savu pieredzi par visnotaļ interesantu filmu vārdā Gemini Man/Dvīnis (2019).

Valdības algotajam pasūtījuma slepkavam Henrijam Brogenam (Vils Smits) pa pēdām, ar uzdevumu nogalināt, tiek nosūtīts viņa klons Juniors (Vils Smits) – par 28 gadiem jaunāka Henrija versija, kurš spēj paredzēt teju katru nākamo pretinieka soli un lēmumus. Henrijs nolemj atklāt, kas slēpjas aiz Juniora izcelsmes un, kā pasargāt viņu no lēmuma, kas var iznīcināt viņa nākotni.

Kulta režisora Anga Lī (Life of Pi, Brokeback Mountain) jaunā kinolente ir specefektu un jaunās paaudzes kino paraugstunda, ļaujot skatītājiem piedzīvot vēl nebijušu klātbūtnes efektu. Filmas veidotāji uzsver, ka tajā apvienoti visi asa sižeta žanra labākie elementi, pasniedzot tos augstākajā kvalitātes līmenī, tā nodrošinot unikālu kino skatīšanās pieredzi. Aktiera Vila Smita atveidotie divi tēli filmā – 51 gadu vecais Henrijs Brogans un viņa klons, 23 gadus jaunais Juniors uz kinoekrāniem nonākuši pateicoties revolucionārai tehnoloģijai kas saucās – de-aging.

Pirms kāda laika Sergejs mani un manu draudzeni uzaicināja uz Gemini Man pirmizrādi. Paldies Apollo Kino par to un,protams, Sergejam. Jau pašā sākumā vēlos pateikt to,ka šī bija vislabākā filma,ko man ir nācies redzēt tieši 3D aspektā (un arī IMAX zāle noteikti ir labākā zāle,ja vēlaties tiešām izbaudīt 3D), brilles bija ērtas un mēs abi pavisam aizmirsām,ka tās mums ir virsū. Protams šo filmu unikālu padara tas fakts, ka filma ir filmēta 120 (fps) kadros, kā tas nav ,piemēram, ar vairums filmām, kuras ir filmētas 24 (fps) kadros, vai savlaik izslavētais Hobits , kuram arī ir salīdzinoši “tikai” 48 fps (kadri) , diemžēl šobrīd vairāk šo filmu nav iespējams noskatīties kinoteātros,bet noteikti šī ir viena no tām filmām, kuru vajadzētu noskatīties kinoteātrī pirms pilnvērtīgi par viņu varētu izteikties.

Pirms es nebiju bijis IMAX zālē, līdz šim visa pārējā 3D pieredze ir bijusi visai neveiksmīga,jo vienmēr visos kinoteātros,kur man ir dotas 3D brilles,viņas ir bijušas ļoti neērtas, un, ja ir iespēja izvēlēties filmu ne 3D, tad es labāk to skatos 2D bez brillēm, lai varētu tiešām izbaudīt filmu, nevis pats sevi apgrūtinātu 2h garumā. Bieži brilles ir netīras, vai arī spiež (man ir liela galva), vai arī filmas veidotāju piedāvātais 3D efekts nav no tiem labākajiem.

Es neskatos un nelasu nevienus citus filmu kritiķus pirms es pats neesmu izteicies par filmu. Man tas liekās neobjektīvi, es varu iespaidoties no citu viedokļiem,bet man šoreiz ir tiešām Jums jāatdzīst viens faktors – es Youtube noskatījos trīs “Gemini Man” filmas recenzijas un varu pateik to,ka VISĀS bija viens un tas pats – nevienam nepatika filmas scenārijas. Tiesa ļoti interesanti bija noskatīties šo video, kur varēja redzēt kā filma ir filmēta (vismaz neliels ieskats filmēšanas procesā) un de-aging specefektos.

Jāatdzīst, ka par laimi vai nožēlu, man ir jāpiekrīt vairumam kinokritiķu un šo filmu es definētu kā prastu (de-aging) “bojeviku”, jeb “nothing special” kā tās pārējās 70 tūkstoš-spiegu filmas, no kurām vairums ir vienādas ar galveno domu – novērst vispasaules teroraktu, iznīcību, utml. Šo es saku tikai un vienīgi par scenāriju, jo specefekti un de-aging efekts, kur skatītājam izskatās, kā notiek cīņa pašam ar sevi – jaunāku versiju, tas bij interesanti, bet man no malas likās, ka filmas veidotāji lielāku uzmanību pievērsa specefektiem nekā pašam saturam – filmas scenārijam.

“Projektam ir vairāk nekā 20 gadus ilga vēsture – vēl 90. gadu beigās to “Disney” studijas paspārnē centās īstenot producents Džerijs Brukhaimers (kurš producēs arī šo versiju). Toreiz galvenajai lomai tika izskatīti Mels Gibsons, Harisons Fords, Nikolass Keidžs, Šons Konerijs un Denzels Vašingtons, un režisora krēslā plānoja sēsties Tonijs Skots un Kērtiss Hensons, bet diemžēl specefektu tehnoloģijas vēl nebija gana attīstījušās, un grims (vai gumijas sejas maska) nebija variants. Vistālāk no visiem tika režisors Džo Karnahans, kurš pat sagatavoja potenciālā projekta sizzle reel ar pašu Klintu Īstvudu galvenajā lomā.

Režisora Raiena Džonsona ne tik senā filma “Looper” ar Brūsu Vilisu un Džozefu Gordonu-Levitu galvenajā lomā gan pierādīja, ka līdzīga koncepta veiksmes noslēpums neslēpjas specefektos, bet gan scenārijā un stingrā režijā, taču ko gan mēs zinām… Pēdējo “Gemini Man” scenārija versiju sarakstīja Deivids Beniofs (viens no “Game of Thrones” veidotājiem).”/ Avots – Kinokults.lv

Man (varbūt vienīgajam) liekās šis de-aging efekts varbūt nedaudz pārspīlēti izslavēts? Es saprotu,ka 120 fps ir unikāli, ka aktieri var aizmirst par diētu un savu “seju” faktiski uzlikt kādam kaskadierim virsū. Ar de-aging efektu neviens vairs nenovecos un tas ir kaut kāds jaunības eleksīrs, bet tai pašā reizē taču iepriekš ir bijušas “gumijas maskas” ar kurām arī ir saucamais klona efekts iegūts. Katrā ziņā process ir tiešām interesants un šo uzskatu kā pirmo kaskadier-22 gadus izloloto kucēnu.

Ņemot vērā to, ka es filmu skatijos kinoteātrī un ne šādā tādā 3D zālē, bet IMAX, kas spēja piedāvāt 120fps, proti – no filmas ieguvu visu, ko tā spēja sniegt, tad mans vērtējums par šo filmu ir 7 balles, IMDB vērtējums 5.7 un godīgi sakot esmu pārsteigts, ka vērtējums ir tik zems, jo filma noteikti nebija sliktākā to 70 tūkstoš pārējo spiegu filmu sarakstā, tiesa, jāatdzīst ,ka pie scenārija varēja vairāk piestrādāt (22 gadi tomēr bij laiks) un tas, manuprāt, filmā tomēr ir svarīgākais.

P.s. Izskatās, ka filmas + būs samērā niecīgi, jo tai ieguldīti ir 138miljoni $, bet pašreizējā peļņa ir tikai 173+ miljoni $ (2+ mēnešu laikā).